AKP'li belediye CHP'li vekilin 'hayır ve sonrası' panelini 'yasakladı'

AKP'li Küçükçekmece Belediyesi'nin yarın Atakent Kültür ve Sanat Merkezi'nde yapılacak 'Hayır ve Sonrası' panelini engellemek için salonu iptal etti. CHP İstanbul milletvekili Eren Erdem çok sert tepki gösterdi.

AKP'li belediye CHP'li vekilin 'hayır ve sonrası' panelini 'yasakladı'

Alan Köyü Gençlik Kolları'nın düzenlediği Atakent Kültür ve Sanat Merkezi'nde yapılacak 'Hayır ve Sonrası' paneli AKP'li Küçükçekmece Belediyesi tarafından engellenmeye çalışıldı. AKP'li Belediye'nin panelin yapılmaması için salonu vermeceği öğrenildi.

AKP’li Küçükçekmece Belediyesi, CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem ve CHP İstanbul Gençlik Kolları Başkanı Kenan Otlu’nun katılacağı “Hayır ve Sonrası” panelini son dakikada iptal etti.Alan Köyü Gençlik Kolları Derneği’nin düzenlemiş olduğu panelin “gerekçesiz” iptal edilmesi sonrası CHP’li Erdem, yazılı açıklama yaparak yasağı tanımadıklarını ve aynı yer ve saatte paneli gerçekleştireceklerini duyurdu.

EREN ERDEM'DEN ÇOK SERT TEPKİ

CHP İstanbul milletvekili Eren Erdem ise 'Hayır ve Sonrası' panelinin engellemeye çalışılması ile ilgili çok sert açıklamalarda bulundu. Eren Erdem 'Yarın  Küçükçekmece Atakent Kültür ve Sanat Merkezi'nde 'Hayır ve Sonrası' adı altında bir panel gerçekleştirecektik. Az önce aldığım bir habere göre Küçükçekmecenin AKP'li Belediye Başkanı para emici salonumuzu iptal etmiş. Buradan kendisine çok açık şekilde kendisine şu mesajı vermek istiyorum: 

Senin salonu iptal etmen bizim paneli iptal ettiğimiz anlamına gelmez. Senin yasakların bize vız gelir. AKP faşizminin, OHAL faşizminin, KHK faşizminin karşısında o paneli yapacağız. Salonu yasaklarsan salonun önünde yapacağız. Bütün İstanbul halkını yarın Küçükçekmece Atatköy Kültür ve Sanat Merkezi'nin önüne çağırıyorum. Panelimizi orada yapacağız. Saat yedide ben orada olacağım. Bütün vatandaşlarımızı oraya bekliyorum. Orada yasaklara karşı, megafonlarla panalimizi yapıp, AKP'li belediye başkanına da greken mesajı vereceğiz. Hiçbir şekilde, hiçbir yasak da bizi yolumuzdan döndüremeyecek. Bütün faşitler bunu aklına net bir şekilde koysun. Biz Cumhuriyet Halk Partiliyiz, biz demokratız... BU tür uygulamlar karşısında asla boyun eğmeyeceğiz. Yarın 7'de Yarın  Küçükçekmece Atakent Kültür ve Sanat Merkezi'nnin önünde panelimizi gerçekleştireceğiz.

BU FAŞİT UYGULAMA KARŞISINDA GERİ ADIM ATMIYORUZ, BOYUN EĞMEYECEĞİZ

Bu faşit uygulama karşısında asla geri adım atmayacaklarının altını çizen Eren Erdem, AKP'li belediyelerin, devletin içine sızmış bu faşist uygulamalarla sonuna kadar mücadele edeceklerini söyledi. Salonu iptal etme zorbalığına karşı özgür, demokratik, anayasal haklarını kullanarak, salonun dışında paneli gerçekleştireceklerini söyleyerek bütün halkı yarın bir kez daha Atakent Kültür ve Sanat Merkezi önüne davet etti.

EREN ERDEM'E DESTEK 

2014'deki yerel seçimlerde Esenyurt CHP Belediye Başkan adayı olan Çetin Çapan'dan Eren Erdem'e destek geldi. Çapan "A Belediye Başkanı, ne zaman OHAL oldun, ne zaman KHK oldun? Haddini bil Temel Karadeniz! Yarın yüreğimizle oradayız. Hadi gel de engelle!" ifadelerini kullandı. 

Yorum Yap..
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Adalet Nöbeti 47’inci haftasında
Adalet Nöbeti 47’inci haftasında
Türkiye için karar haftası
Türkiye için karar haftası