‘Gerizekalı doktor’ dedi, 10 ay hapis cezası aldı

İzmir'de çocuğunu doktora götüren Ümran H., doktorla tartıştı ve hakaret etti. Doktora "Gerizekalı doktor, sen ne biçim doktorsun?" diyen Ümran H. 10 ay hapis cezası aldı.

‘Gerizekalı doktor’ dedi, 10 ay hapis cezası aldı

İzmir’de rahatsızlanan çocuğunu götürdüğü hastanede, kadın doktor ile tartışıp doktora “Gerizekalı doktor, sen ne biçim doktorsun?” diyen Ümran H. hakkında açılan davada sanığa 10 ay hapis cezası verildi.

Davaya konu olan olay, 2 Mart 2015’te, İzmir Dr. Behçet Uz Çocuk Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde meydana geldi. Çocuğu rahatsızlanan Ümran H., çocuğunu tedavi ettirmek için hastaneye götürdü. Burada Ümran H. çocuğu ile ilgilenen doktor Özlem S. ile tartıştı. Tartışma sırasında Ümran H. iddiaya göre, görevli doktor Özlem S.’ye “Gerizekalı doktor, sen ne biçim doktorsun?” diyerek hakaret etti. Bu hakaret sonrası doktor hasta yakını hakkında şikayetçi olurken soruşturmayı yürüten cumhuriyet savcısı, zanlı hakkında, hakaret suçlamasıyla 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açmıştı.

10 AY HAPİS CEZASI

İzmir 28. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya sanık Ümran H. ve müşteki doktor Özlem S. katılmazken, her iki tarafın avukatları hazır bulundu. Sanık avukatı, doktorun şikayetinden vazgeçtiğini, sanığın doktora hakaret ettiğine ilişkin müştekinin soyut ifadesinin dışında bir delilin olmadığını savunarak beraat talep etti. Hakim, görevli doktor Özlem S.’ye görevi sırasında kamu görevi nedeniyle “Gerizekalı doktor” diyerek onur ve şerefini zedeleyecek şekilde sözler kullandığından sanık Ümran H.’ye önce bir yıl hapis cezası verdi. Sanığın suçla ilgili eylemi kabul etmesi, soruşturma ve kovuşturma aşamasındaki yardımı ile duruşmadaki iyi halini dikkate alan hakim, bu cezayı 10 ay hapis cezasına indirdi. Sanık hakkında daha önce başka bir suçtan hükmün geri açıklanması kararı bulunduğundan bu kararda ertelemeye gidilmedi.

İHA

Yorum Yap..
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Bakan Arslan robotla tartıştı!
Bakan Arslan robotla tartıştı!
CHP kurultayı nasıl okunmalı?
CHP kurultayı nasıl okunmalı?