Büyük operasyon! Bütün yolları kontrol ediyorlar!

Emniyet Genel Müdürlüğü ile Jandarma Genel Komutanlığına bağlı bin 797 ekipte görevli 3 bin 933 personelin katılımıyla ülke genelindeki bin 611 noktada "Türkiye Trafik Güvenliği Uygulaması" gerçekleştiriliyor.

Büyük operasyon! Bütün yolları kontrol ediyorlar!
Türkiye genelinde ilk kez Emniyet Genel Müdürlüğü ile  Jandarma Genel Komutanlığına bağlı bin 797 ekipte görevli 3 bin 933 personelin  katılımıyla bin 611 noktada "Türkiye Trafik Güvenliği Uygulaması" yapılıyor. 
 
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun talimatıyla trafik kazalarının en  aza indirilmesi, sürücülerin trafik kurallarına uyma düzeylerinin daha üst  seviyeye çıkarılması ve denetim faaliyetleri yoluyla sürücüler üzerinde yakalanma  riski duygusunun artırılması amacıyla, 81 ilde eş zamanlı olarak "polis ve  jandarma iş birliğinde" ülke çapında ilk kez trafik denetimleri başlatıldı.
 
Uygulamaya 2 bin 405 emniyet, bin 528 Jandarma, toplamda 3 bin 933  personel katılıyor.
 
Şehir giriş ve çıkışları ile şehir merkezlerinde önceden tespit edilen  bin 611 kontrol noktasında kişi ve araçlar üzerinde ehliyet ve ruhsat kontrolü  ile plaka sorgulaması yapılıyor.
 
Üç aşamalı olarak planlanan denetimlerin ilk aşaması bugün  10.00-12.00, ikincisi 15.00-17.00 saatleri arasında yapıldı. Uygulamanın üçüncü  aşaması ise saat 21.00'de başladı.
 
Uygulamanın üçüncü aşaması devam ederken, Emniyet Genel Müdür  Yardımcısı Mehmet Akdeniz, Jandarma Genel Komutanlığı Trafik Daire Başkan Vekili  Yarbay Mete Özcan ve daire başkanları, uygulamaları Emniyet Genel Müdürlüğü  Koordinasyon Merkezinden canlı bağlantılarla anlık takip etti.
 
Koordinasyon Merkezinde, Ankara, Adana, Konya, Kayseri, Samsun, İzmir  ve İstanbul'daki denetim noktalarıyla bağlantı kuruldu.
 
Akdeniz, canlı bağlantılarda hem emniyet hem jandarma personeli hem de  vatandaşlarla sohbet etti.
 
Ekiplere teşekkür eden ve başarılar dileyen Akdeniz, vatandaşlara da  "Sizler bizim için çok kıymetlisiniz. Arkadaşlarımız ve bizler sizin can  güvenliğiniz için gece gündüz yollardayız." şeklinde seslendi.
 
Akdeniz, uygulamadaki amaçlarının sürücülere ceza vermek değil onları  bilinçlendirmek, sürücü hatalarından kaynaklı kazalara karşı tedbir almak  olduğunu vurguladı.
Yorum Yap..
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Adalet Nöbeti 47’inci haftasında
Adalet Nöbeti 47’inci haftasında
Türkiye için karar haftası
Türkiye için karar haftası