‘Çipras şaşırma, sabrımızı taşırma’

Türk hacker grubu,"Ayasofya'da ezan ve Kur’an-ı Kerim okuduk diye tepki gösteren Yunanistan’a tepki göstermek de bize düşer" diyerek Yunanistan Başbakanlık sitesini hacklediklerini açıkladı.

‘Çipras şaşırma, sabrımızı taşırma’

Ankara ile Atina arasında yaşanan Ayasofya krizi sonrasında Türk hacker grubundan hamle geldi. Ayasofya’da Kadir Gecesi düzenlenen etkinlikte ezan okunmasının ardından Yunan yetkililer, gelişmeye tepki göstermişti.

Türk hacker grubu Aslan Neferler Tim Yunanistan'a tepki göstermek için Yunanistan Başbakanlık sitesini çökertti. Aslan Neferler Tim, Facebook hesaplarında “Ayasofya’da ezan ve Kur'an-ı Kerim okuduk diye tepki gösteren Yunanistan'a tepki göstermek de bize düşer. Çipras şaşırma sabrımızı taşırma” yazılı paylaşımlarıyla Yunanistan Başbakanlık sitesini çökerttiklerini duyurdu.

Ayasofya’da geçtiğimiz yıl başlayan ve bu yılda devam edilen Kadir Gecesi etkinliklerine Yunanistan’ın resmi makamları tepki göstermişti. Dışişleri Bakanlığı, Yunanistan’ın Dışişleri Bakanlığı’nın Ayasofya’da ezan ve Kur’an-ı Kerim okunmasına yönelik açıklamasını kınamış Türk halkının Ramazan ayını ve kadir gecesini kutlamak yerine, Ayasofya’da Kur'an-ı Kerim ve ezan okunmasını çarpıtmak yoluna gitmiştir” açıklamasında bulunmuştu.

Yorum Yap..
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Adalet Nöbeti 47’inci haftasında
Adalet Nöbeti 47’inci haftasında
Türkiye için karar haftası
Türkiye için karar haftası