Erdoğan için oyun yaptılar: Usta Dayağı

'Usta Dayağı: Erdoğan 15 Temmuz Darbecilerine Karşı' ismiyle yayınlanan oyun, Erdoğan'ın temsiliyle Nuriye Gülmen, Semih Özakça, Berkin Elvan ve Fethullah Gülen'i karşı karşıya getiriyor.

Erdoğan için oyun yaptılar: Usta Dayağı

Pir Haber – Google Play üzerinden yayınlanan “Usta Dayağı: Erdoğan 15 Temmuz Darbecilerine Karşı” adlı oyun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı temsil eden karakter ile Türkiye, Ortadoğu ve Avrupa’daki “düşmanları” temsil eden karakterleri karşı karşıya getiriyor.

’15 TEMMUZ RUHU ADINA DESTEK BEKLİYORUM’

Evrensel’de yer alan habere göre, 28 Aralık 2017 tarihinde Jonas Alleman adlı Google Play kullanıcısı tarafından yayına sunulan oyunun açıklama bölümünde “15 Temmuz, milletin devletine sadakatini ispatladığı tarihi bir gündür. 15 Temmuz Darbe gecesi Erdoğan sadakati oyun dünyasında da göstermek gerekir. Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti’nin yüce bir dava şuuruyla; Avrupa ve Orta Doğu’daki emperyalist maşalarla, tüm içteki hainler ve FETÖ ile yılmadan mücadele ettiğine tüm İslam coğrafyası şahittir.

“Usta Dayağı işte bu kahraman Osmanlı yiğidinin tüm şer odaklara karşı tek başına mücadelesini konu alıyor. Tüm AK partili, Ak yürekli kardeşlerimizin Recep Tayyip Erdoğan’ın iç ve dış güçlerle tek başına savaştığı bu oyuna 15 Temmuz ruhu adına desteklerini bekliyorum.” ifadeleri yer alıyor.

ERDOĞAN, ‘DÜŞMANLARI’ DAYAKLA YOK EDİYOR

Oyunun karakterleri, Türkiye’de milyonlarca çocuk tarafından oynanan Minecraft isimli oyunun grafik tarzı kullanılarak yaratılmış. Oyunda, Cumhurbaşkanı Erdoğan temsilini kullanarak ‘FETÖ’, ‘ORTADOĞU’, ‘ÇAPULCU’ ve ‘ALAYINA’ başlıkları altında toplanan temsillerle dövüşüp olabildiğince çok ‘düşmanı’ döverek yok etmeniz bekleniyor.

Seçim menüsünde ise ‘Düşmanını seç’ ifadesi yer alıyor. Oyundaki “düşmanlar” karakteristik belli özellikleri ile temsil edilmiş kişi ya da kimliklerden oluşuyor. Bunlardan bazıları şöyle:

‘FETÖ’ başlığı altında özellikle Fetullah Gülen ve Emre Uslu temsilleri,

‘ORTADOĞU’ başlığı altında Mesud Barzani, Beşşar Esad ve Binyamin Netanyahu temsilleri,

‘ALAYINA’ başlığı altında Angela Merkel, Vladimir Putin ve Donald Trump temsilleri,

‘ÇAPULCU’ başlığı altında ise Berkin Elvan, Nuriye Gülmen, Semih Özakça ve LGBTİ temsilleri.

Yorum Yap..
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Doğan Medya Grubu satıldı!
Doğan Medya Grubu satıldı!
Dışişleri Bakanlığı’ndan Merkel’e yanıt
Dışişleri Bakanlığı’ndan Merkel’e yanıt