Daha seçileli bir gün bile olmadı: Canan Kaftancıoğlu için soruşturma

CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu hakkında PKK, DHKP-C propagandası yapmak ve Cumhurbaşkanına hakaret suçlarından soruşturma başlatıldı. Kaftancıoğlu'nu iktidara yakın medya hedef gösterdi.

Daha seçileli bir gün bile olmadı: Canan Kaftancıoğlu için soruşturma

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında PKK ve DHKP-C propagandası, Türkiye Cumhuriyeti Devletini ve kurumlarını aşağılamak, Cumhurbaşkanına hakaret suçlarından soruşturma başlatıldı.

CHP 36. Olağan İstanbul İl Kongresi'nde 325 oyla seçilerek CHP İstanbul İl Başkanı olan Canan Kaftancıoğlu, iktidara yakın medya tarafından hedef gösterildi.

Seçilmesinin üzerinden henüz 24 saat geçmeyen CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında PKK ve DHKP-C propagandası, Türkiye Cumhuriyeti Devletini ve kurumlarını aşağılamak, Cumhurbaşkanına hakaret suçlarından soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

Sabah'ta yer alan haberde, Kaftancıoğlu'nun, HDP'li vekillerin gözaltına alınması, 16 Temmuz sabahı 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde askerlerin linç edilmesine tepki gösteren twitter paylaşımları hedef gösterildi.

Sabah gazetesinin yanı sıra Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Murat Kelkitoğlu da 'çağrımız ses getirdi' diyerek, Canan Kaftancıoğlu'nu hedefine aldı.

Yorum Yap..
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Bakan Arslan robotla tartıştı!
Bakan Arslan robotla tartıştı!
CHP kurultayı nasıl okunmalı?
CHP kurultayı nasıl okunmalı?